10. ročník QantoCupu

10. ročník - 28.6. - 29.6.2008 (Svitavy, Vendolí, Radiměř)

Tango Brno - vítěz QantoCupu 2008
Tango Brno "A" - vítěz jubilejního 10. ročníku turnaje v malé kopané, QantoCup 2008

Hodnocení hlavního pořadatele, p. Martina Vodičky, QantoCupu 2008

Jak hodnotíte letošní turnaj?

Letošní jubilejní ročník patří mezi jistě mezi nejpovedenější v desetileté historii Qantocupu. Jsem velmi hrdý na účast rekordního počtu účastníků, kteří přijeli za sportovním a kulturním pobavením do svitavského regionu. Ještě nikdy v historii se něco tak monstrózního na území české republiky nikomu nepodařilo zorganizoval. Pelřimovská agentura dobrý den přepisuje rekord v počtu startujících týmů během dvoudenního turnaje z loňských 119, na 156 zúčastněných mužstev, dalšími rekordy jsou např. počet vstřelených branek 1838, počet hráčů 1509 a 500 odehraných utkání.

Jak to děláte, že se vám daří navyšovat počet startujících týmů? Vždyť za poslední dva roky počet zúčastněných týmů narostl o 76 manšaftů. To je téměř o sto procent nárůst oproti předchozím osmi ročníkům.

Největší propagací je aby hráči odjížděli spokojeni . Turnaj se musí hrát na kvalitních hracích plochách, které město Svitavy a obce Vendolí i Radiměř splňují. Nemalé částky investujeme do sítí na přesíťování hracích ploch, fotbalových branek a sítí na branky. Herní úroveň hráčů každoročně roste, proto zveme nejlepší arbitry z OFS, PKFS, a 1. Futsalové ligy. Zajišťujeme bohatý kulturní a dětský program nejenom pro účastníky, ale i pro širokou veřejnost bez vybírání vstupného. Propagujeme turnaj v regionálních sportovních časopisech a snažíme se co nejlépe využít potencionál internetu.

Navýšíte počet účastníků a úroveň i příští rok?

Nevím, dnes je na to brzy. Bez podpory a pomoci Pardubického Kraje, Města Svitavy a obcí, kde se turnaj koná to bude velmi těžké. Podpora města Svitavy letos přišla a ze strany naší Akademie za ní musíme vyslovit velké „díky“. Velmi důležitá je i spolupráce s fotbalovými oddíly jejichž hřiště k turnaji využíváme. Pro Krajský úřad, město Svitavy a Obce připravujeme filmový dokument s prezentací 10. ročníku a představení budoucích plánů Hřebečské Akademie o.s.