QantoCup - Historické ročníky, hlavní strana

Triumf mezi kapkami deště pro Fitness4 Brno

Qanto cup 2014. Text: Radek Halva, Svitavský deník
Qanto cup 2014. Foto: Karel Novotný, Eduard Hromadník

Více než stovka českých a slovenských týmů se o víkendu sjela na svitavská fotbalová hřiště. Každý z nich přitom snil svůj krásný sen o prvenství na šestnáctém ročníku Qanto Cupu.

Splnit se ale mohl jedinému z nich a tím se po základní i semifinálové skupině a pěti úspěšně zvládnutých vystoupeních v play off stal celek Fittness4 Brno. Bylo to premiérové vítězství zástupců tohoto tradičně fotbalového města.

Jak už to obvykle bývá, proměnil se finálový pavouk Qanto Cupu v loterii, v níž se spálili i velcí favorité. Na prvním místě je tu nutno jmenovat obhájce primátu z loňska hrajícího pod názvem KHGM Nike Cavalon Team Svitavy. Ten hrál znovu v mimořádně silné sestavě (Belej, Kroulík, Seidler, Svoboda, J. Ehrenberger, Rick a další) a zdálo se, že startuje další suverénní jízdu.

Ta ovšem skončila předčasně, a to v osmifinále v utkání, které bylo pro domácí fanoušky asi nejzajímavější na turnaji. Tým STARS Svitavy tvořili hlavně borci ze svitavského áčka (R. Ehrenberger, Jílek, Čížek, Ptáček, Veselský a jiní) a ti favorita svojí hrou dokonale zaskočili. Sami však skončili hned v dalším kole po prohraném penaltovém rozstřelu.

Do čtvrtfinále se prokousal ještě jeden zástupce Svitavska a také pro Poličku 89 to byla konečná, protože narazila na pozdější vítěze. V této fázi, když se na stadion začal snášet nepříjemný déšť, ukončil svojí pouť i nejlepší slovenský reprezentant z Námestova.

Bitvy o medaile se tím pádem staly „moravskou - pražskou" záležitostí. A nejvyšší karty v nich vytáhl právě Fitness4 Brno. V tomto týmu nastupoval kromě jiných i březovským fanouškům dobře známý Vanja Logara. V semifinále mu proti Jiřině Prostějov pomohly penalty, v promočeném finále proti Rosťa Teamu rozhodli Brňané v základní hrací době. Vyhráli zaslouženě, play off zvládli excelentně a to se na Qanto Cupu počítá.

Finálový pavouk

1. kolo: Wayne´s Team Nové Město nad Metují - Goll Běloves Náchod 2:4, FC Orli Kotvrdovice - Fitness4 Brno 0:2, Kengi Team Hradec Králové - Gami Sport Třinec 1:3, Polička 89 - Vosy Olomouc 2:1, Zubr Přerov - FC VKK Velké Karlovice 1:2, Jiřina Prostějov - Káňata Broumov 2:1, Young Boys České Budějovice - Mivardi Mohelnice 1:3, AC Gamaspol Jeseník - La Torre Ilava 3:0, Rosťa Team Praha - Babylon Jaroměř 6:1, Leguán Přerov - Bejvalí dorostenci Holotín 2:0, PS Parkety Námestovo - FC Oravci Dolný Kubín 2:0, Kotigers Oslavany - Kamna Labemfurt Ď Kameničky 2:3, FC Literpool Frenštát pod Radhoštěm - Team Kostohryz Praha 1:2, Laxní přístup Brno - Los Kujonos Úhonice 0:1, FC Tango Brno - STARS Svitavy 1:3, BéTým Chmelík - KHGM Nike Cavalon Team Svitavy 0:6.

Osmifinále: Goll Běloves Náchod - Fitness4 Brno 1:2, Gami Sport Třinec - Polička 89 0:0 (PK 7:8), FC VKK Velké Karlovice - Jiřina Prostějov 1:2, AC Gamaspol Jeseník - Mivardi Mohelnice 0:0 (PK 5:4), Rosťa Team Praha - Leguán Přerov 3:2, PS Parkety Námestovo - Kamna Labemfurt Ď Kameničky 3:0, STARS Svitavy - KHGM Nike Cavalon Team Svitavy 3:1, Team Kostohryz Praha - Los Kujonos Úhonice 2:1.

Čtvrtfinále: Rosťa Team Praha - PS Parkety Námestovo 4:1, Fitness4 Brno - Polička 89 2:0, Jiřina Prostějov - AC Gamaspol Jeseník 2:0, Team Kostohryz Praha - STARS Svitavy 1:1 (PK 3:2).

Semifinále: Fitness4 Brno - Jiřina Prostějov 2:2 (PK 3:1), Rosťa Team Praha - Team Kostohryz Praha 2:1.

Zápas o 3. místo: Jiřina Prostějov - Team Kostohryz Praha 5:2.

Finále: Rosťa Team Praha - Fitness4 Brno 0:3.

Ženský primát zamířil do Prahy

Tradičně značný zájem přihlížejících diváků si vysloužil turnaj žen a zejména jeho závěrečné boje. V nich tentokrát tvrdila muziku družstva z Prahy. Pro výhru si dokráčela sestava Paris Saint Germain - SPORTIKA Praha, o jejímž triumfu nad Tequilkami z Fulneku rozhodla v dramatickém finálovém střetnutí jediná branka. Utkání o konečné třetí příčku bylo kompletně pražskou záležitostí, když tým SBA Expert Hummel Praha Horoměřice zdolal Rumové víly 4:3.

Letohradští kralovali veteránům

Nedílnou součástí programu Qanto Cupu se stal turnaj veteránů, o který je stále větší zájem a letos se ho zúčastnilo patnáct družstev. Do jeho finále se probojovaly celky Team Rudolf Jelínek Letohrad a Paroh Team Kaplice. V utkání se střelecky prosadili pouze letohradští hráči, kteří navíc zamkli svoji branku na sedm západů a nedovolili sokovi vůbec skórovat. Team Rudolf Jelínek zvítězil ve finále 2:0. Třetí místo se stalo kořistí domácích Starších pánů, kteří v boji o bronz zdolali tým Vyprahlo Konice 2:1.