Země fotbalového srdce

Něco málo o letošním ročníku QantoCupu a doprovodném programu.

Již šestnáctým rokem se v posledním červnovém víkendu (28.-29.6.2014) stává město Svitavy a jeho nejbližší region centrem aktuálního fotbalového dění v České republice. Největší otevřený turnaj v malém fotbalu pro muže, ženy a veterány nese vedle tradičního názvu QANTOCUP také přídomek otevřeného mezinárodního mistrovství Čech, Moravy a Slovenska zcela zaslouženě, protože každoročně se sjíždí na 3000 přímých účastníků i se svými rodinami z celé České a Slovenské republiky. O výjimečnosti akce svědčí slova jednoho z přímých účastníků:

Festival Fotbalového Srdce

QANTOCUP je největší, nejlepší a nejtěžší letní turnaj u nás. Vyhrát  znamená podobné úsilí jako zdolat Mount Everest - vítěz hlavního turnaje mužů musí absolvovat během dvou dní úspěšně celkem 14 utkání a v závěru to hodně bolí. Není to však jenom o urputném zápolení, ale také o potkávání přátel a  kamarádů, kteří kvůli QantoCupu každoročně překonávají stovky kilometrů.

V posledních letech se v průběhu týdne před akcí připojují i utkání českých a slovenských prvoligových klubů na různých místech v regionu a fenomén FOTBALOVÉ SRDCE je na světě. Ambicí organizátorů je již v roce 2015 dotáhnout záměr dlouhodobého turnaje 3 českých a 3 slovenských prvoligových družstev do úspěšného konce. V průběhu letošního ročníku a předešlého období se již zúčastnila družstva Slovanu Bratislava - AS Trenčín -
MFK Ružomberok - Spartaku Myjava - Vysočiny Jihlava - FC Hradec Králové - Sigmy Olomouc - Baníku Ostrava . Ta svá utkání již odehrála ve Svitavách a Litomyšli nebo letos odehrají v Bystřice n.P., Moravské Třebové, Žamberku, Kostelci nad Orlicí a Žirovnici.

Země fotbalového srdce má své imaginární hranice cca 50 km od města Svitavy na všechny světové strany a prochází 5 kraji (Pardubickým, Královehradeckým, Olomouckým, Jihomoravským a Vysočinou). V letošním roce může fotbalový fanoušek strávit příjemný týden se svým milovaným sportem a přitom se svou rodinou navštívit řadu pohádkových hradů (Bouzov, Pernštejn, Svojanov), zámků (Litomyšl, Kostelec n.O.) a zajímavých míst (Pevnostní systém Králíky, Hřebečské důlní stezky) Tento termín také nabízí kvalitní společenskou akci (Smetanova Litomyšl). V regionu je skvělá rekreační infrastruktura s řadou koupališť, cyklostezek a přírodních krás.

PŘIJEĎTE TAKÉ VY DO ZEMĚ FOTBALOVÉHO SRDCE  !!!!

Více info na www.qantocup.cz a www.facebook.com/qantocup

přidáno 16.6.2014