QantoCup ve Svitavách

Město Svitavy, dějiště konání 14. ročníku QantoCupu nabídne nejen kvalitní podívanou na turnajová klání, ale také řadu dalších volnočasových možností.

Svitavský stadion

Originálně řešený sportovní park plný pohybu, kde se prolínají sportovní soutěže s volnočasovými herními aktivitami, ale je zde prostor i na procházky, odpočinek a moderní umění. Osmihektarový areál je řešen jako otevřený prostor - skládačka sportovních a herních ploch, vybavený sociálním zázemím, restauracemi a velkým parkovištěm.

www.stadion.svitavy.cz

Okruh pro in-line bruslení.

Volně přístupná, 1200 m dlouhá asfaltová komunikace určená pro jízdu na kolečkových bruslích, kolečkových lyžích a v zimě na běžkách. Dráha má šíři tři metry, v obtížných úsecích je čtyřmetrová s klopenými zatáčkami. Pravidla pohybu a bezpečnosti jsou uvedena na přilehlých orientačních tabulích. Okruh je jednosměrný ve směru hodinových ručiček. Takto zvolený jednosměrný provoz minimalizuje jak vzájemné kolize bruslařů, tak i kolize při křížení s průchozí komunikací, kdy se bruslaři ve stoupání pohybují menší rychlostí.

Okruh pro inline brusleníOkruh pro inline bruslení

Hřiště pro malé děti

Dětské hřiště s herními prvky pro kategorii dětí ve věku 3 - 6 let. Je umístěno do klidové zóny přiléhajícího parčíku s mnoha prvky pro skupinové hry malých dětí. Sestava obsahuje i prvky pro děti pohybově postižené.

Hřiště pro malé dětiHřiště pro malé děti

Hřiště pro větší děti

Velké robinsonádní dětské hřiště s herními prvky pro kategorii dětí ve věku od pěti let výše. Je situováno pod stromy do parkově upravené zeleně. Použité náročné a atraktivní herní prvky mají za cíl zvýšit pohybovou koordinaci dětí předškolního a školního věku.

Hřiště pro velké dětiHřiště pro velké děti

Koupaliště

Pokud počasí dovolí, schladit se budete moci na místním koupališti.

Více informací naleznete na: www.vodaasport.svitavy.cz/cs/m-8-koupaliste

KoupalištěKoupaliště

Svitavské památky a městský památkový okruh

I když město Svitavy svůj věhlas získalo rozvinutým textilním průmyslem, historie zde zanechala stopy v podobě prastarých kostelů, hřbitovů, soch a sousoší, památkové zóny na náměstí a mnoha veřejných staveb. Nechejte se okouzlit géniem loci tohoto města, kde vedle sebe vyrostly rezidence podnikatelů 19. století v kontrastu s dělnickými domky. Všechny významné památky jsou součástí památkového okruhu.

Více informací o městském památkovém okruhu naleznete na: www.svitavy.cz/cs/m-113-pamatkovy-okruh

Kam dále

Město Svitavy mám může nabídnout další řadu kulturních, společenských a sportovních akcí. Pokud se chcete o městě Svitavy dozvědět více, projděte si oficiální informační portál města Svitavy na www.svitavy.cz kde naleznete další informaci a také aktualizovaný kalendář akcí, v rámci kterého můžete shlédnout, co všechno se při posledním víkendu v červnu v našem městě koná.

Město Litomyšl

Nedaleko Svitav, cca 18km, se nachází historické město Litomyšl. Mnozí skrze toto město pojedou při cestě na QantoCup, či zpět ke svým domovům, protože se nachází na hlavní východočeské trase z Hradce Králové na Moravu.

Za návštěvu určitě národní kulturní památka Zámek Litomyšl, přilehlé Klášterní zahrady, či celé historické centrum náměstím počínaje a zmíněným zámkem konče.

Více informací naleznete na oficiálních internetových stránkách města Litomyšl, www.litomysl.cz či oficiálních internetových stránkách zámku Litomyšl www.zamek-litomysl.cz

LitomyšlLitomyšl

Východní Čechy

Nestačí Vám výše zmíněné tipy nebo jsou to lokality, které jste již dříve navštívily? Pdívejte se na informační portál www.vychodni-cechy.info kde naleznete další nabídku zajímavých míst z oblasti kutlury, společnosti a sportu.